اخذ تاییدیه آتش نشانی

خذ تاییدیه آتش نشانی، تاییدیه آتش نشانی برای ساختمان مانند صدور شناسنامه و هویت می باشد. رعایت دقیق قوانین و مقررات ایمنی در ساختمان ها منجر به دریافت تاییدیه آتش نشانی می شود. جهت صدور تاییدیه آتش نشانی رعایت ایمنی (معماری، سیستم های اعلام حریق، اطفاء حریق و سایر سیستم هایی مورد نیاز ساختمان) انجام و توسط بازرسی سازمان آتشنشانی تایید می گردد. 

با توجه به بخشنامه سازمان آتش نشانی که در تاریخ 95/11/23 صادر گردید، از این تاریخ به بعد تمامی ساختمان های 4 طبقه روی همکف یا همان 5 سقف از کف زمین با هر تعداد واحد، ملزم به رعایت نمودن و اجرای سیستم اعلام حریق می باشند.

منظور از اخذ تاییدیه آتش نشانی، رعایت نمودن کلیه ضوابط و دستورالعمل های ایمنی سازمان آتشنشانی می باشد، که کارفرمایان عزیز با مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک جهت گرفتن دستورالعمل های صادره از سوی سازمان اتش نشانی (بررسی دقیق آن) و با مشاوره شرکتهای خدمات اتشنشانی از روند و چگونگی اجرای این دستورالعمل ها مطلع شده تا بتوانند به صورت دقیق ضوابط ایمنی اتش نشانی را اجرا نمایند.

پروژه هایی که از طرف آتش نشانی ملزم به دریافت دستورالعمل میگردند:

طبق مقررات شهرسازی شهر تهران، ساختمان هایی که ارتفاع آنها بیشتر از 23 متر از کف خیابان تا کف آخرین طبقه باشد یا ساختمانهای تجاری، اداری و … که بار حریق وسیع دارند باید جهت اخذ پایان کار ساختمان خود از شهرداری، گواهینامه تاییدیه ایمنی آتش نشانی تهران را کسب نمایند. این گواهی شامل رعایت نمودن ضوابط ایمنی، معماری، اعلام حریق، اطفاء حریق می باشد، که جهت اخذ پایان کار رعایت نمودن این ضوابط الزامی میباشد. در نهایت در صورت رعایت نمودن همه ضوابط پروژه توسط کارشناس بازرسی سازمان آتش نشانی تایید شده و نسبت به صدور تاییدیه اقدام میگردد.

مراحل قرارداد و مدارک مورد نیازجهت عقد قرارداد با شرکتهای مشاور:

اجرای دستورالعمل پروژه ها و تمامی مراحل کار توسط سامانه بازرسی و کنترل خدمات ایمنی بین شرکتهای مشاور با سازمان آتش نشانی انجام میگردد.

1- مالک با کلیه مدارک ذیل به شرکتهای مجری مراجعه نماید. 

1-1- اصل و کپی سند مالکیت 

1-2- اصل و کپی کارت ملی

1-3- نقشه های فاز 1

1-4- فیش پرداخت عوارض

2- تنظیم قرارداد مشاوره با شرکت مجری 

3- دریافت فرم تعیین شرکت مجری ممهور به مهر و امضاء مدیر عامل شرکت

4- حتمأ باید در فرم تعیین شرکت مجری طبق دستورالعمل، فعالیت شرکت در خصوص آن پرونده توسط شرکت علامت گذاری شود. 

5- بعد از دریافت فرم، مالک به دفتر خدمات مراجعه نموده و با ثبت فرم مذکور، شرکت مشاور خود را مشخص نموده و اعلام می نماید، در نتیجه دسترسی شرکت بر روی پرونده باز خواهد شد و کارها مطابق روال قانونی انجام میگردد.

6- بعد از انجام این فرایند شرکت مشاور مکلف و متعهد است اجراء کار پروژه را مطابق با مقررات پیش برده و در زمانهای معین گزارش کار را به سازمان ارائه نماید.

*نکته1: شرکت هایی مجاز به این فرایند هستند که در لیست شرکتهای صلاحیت شده سازمان آتش نشانی از جمله ایمنی در معماری، سیستم های کشف اعلام حریق، سیستم های اطفاء حریق، سیستم های تهویه و اگزاست فن برای آنها تایید شده باشد. سایر شرکتها فعالیت آنها فقط برای پوشش اسکلت فلزی و برخی فقط سیستم تهویه و اگزاست فن مجاز گردیده که حوزه فعالیت آنها در همان مورد است.
*نکته2: مالکین محترم در انتخاب شرکت مشاور از طریق لیست سازمان آتش نشانی حتمأ این موارد را در نظر داشته باشند که شرکتی که عقد قرارداد می نمایند حتمأ در دسترسی به 4 گزینه بالا از طرف سازمان مجاز شده باشد.

فرم تایید ایمنی آتش نشانی از طرف سازمان آتش نشانی به شهرداری ارسال میشود و با تکمیل شدن تمام فرایندها و بازدیدهای سازمان آتش نشانی از پروژه، چک لیست و فرم تهیه و توسط کارشناس سازمان مورد تایید قرار میگیرد و فرم نهایی ممهور به امضاء ریاست محترم پیشگیری به شهرداری ارسال و شهرداری پایانکار را صادر می نمایند. لازم بذکر است ارسال این فرم توسط سیستم اتوماسیون سازمان آتش نشانی به شهرداری ارسال می گردد و دریافت این فرم به صورت دستی که تسلیم مالک گردد مجاز نمی باشد و در تمام فرایندها و بازدیدهای مدیریتی فقط شماره اتوماسیون این فرم به مالک ارائه میگردد که با دریافت این شماره اتوماسیون مالک مطمئن می شود مراحل تایید سازمان آتش نشانی به پایان رسیده و بعد از 48 ساعت اصل فرم پیرو همان شماره به شهرداری ارسال میگردد. سپس به شهرداری مراجعه کرده و تمامی مراحل اداری را تا دریافت برگه پایانکار و گواهی بهره برداری از ساختمان ادامه می دهد.

راهنمای کامل مراحل اخذ تاییدیه آتشنشانی:

شرکت کارخانجات تولیدی تارا  با دارا بودن کادر مجرب خود به عنوان شرکت مجری آتش نشانی آماده راهنمایی، مشاوره و اخذ تاییدیه آتش نشانی به شما کافرمایان عزیز است. همچنین در تصویر زیر مراحل کامل اخذ تاییدیه آتش نشانی برای شما عزیزان بیان شده است.

وندور لیست سازمان آتش نشانی:

وندور لیست آتش نشانی، لیستی از شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی در زمینه ایمنی، مشاوره آتش نشانی و … است که زیر نظر سازمان آتش نشانی فعالیت می کنند. با توجه به وجود گستردگی قوانین و دستورالعمل های ایمنی، سازمان آتش نشانی اقدام به معرفی شرکت های صلاحیتدار جهت مشاوره در حوزه ایمنی و اتش نشانی در سایت خود نموده است. کارفرمایان عزیز با مراجعه به این سایت میتوانند از لیست شرکت های مورد تایید آتش نشانی اطلاع یافته و به راحتی بتوانند با شرکت های فوق در ارتباط باشند. در واقع شرکت های مشاوره ای رابطی بین سازمان اتش نشانی و کارفرما هستند، که وظیفه نظارت بر چگونگی اجرا از ابتدا تا انتهای پروژه را بر عهده دارند.

شرکت پیشگامان ایمنی مهر پارسیان با سابقه ای درخشان در این حوزه و در نظر گرفتن تمام قوانین و مقررات سازمان آتش نشانی توانست در این وندور لیست قرار گیرد و آماده خدمت رسانی به شما همشهریان عزیز میباشد.

رعایت قوانین و مقررات ایمنی ساختمان و آتش نشانی منجر به دریافت تاییده آتش نشانی می شود. تاییدیه آتش نشانی جزئی از دغدغه های کارفرمایان محترم پروژه های ساختمانی است، که با توجه به ضوابط جدید سازمان اتشنشانی، جلوگیری از بروز مشکلات ایمنی برای مالکین، تسریع در روند پیگیری امور و کاهش هزینه های ساختمان وجود یک مشاور آتش نشانی از لیست شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی ضروری می باشد.

تاییدیه آتش نشانی اعلام حریق:

جهت انتخاب نمایندگی های مجاز فروش تجهیزات اعلام حریق میتوانید به سایت سازمان آتش نشانی مراجعه نموده و از لیست مذکور اطلاع یافته تا در صورت خرید محصولات به نمایندگی ها مراجعه نمایید.

شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی:

جهت انتخاب مشاور مورد تایید سازمان میتوانید به سایت سازمان آتش نشانی مراجعه نموده و نسبت به انتخاب مشاور برای پروژه خود اقدام نمایید.

فرم تاییدیه آتش نشانی:

فرم تاییدیه آتش نشانی جهت اخذ تاییدیه از سازمان آتش نشانی مورد نیاز می باشد که از طرف شرکتهای مشاور صادر و ارائه می گردد.

برندهای مورد تایید آتش نشانی:

لیست برندهای مورد تایید سازمان آتش نشانی در سایت این سازمان موجود می باشد. شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان جهت انتخاب برند مورد تایید اقدام نمایید.

سیستم اعلام حریق مورد تایید آتش نشانی:

تمامی ساختمان های 5 طبقه و بالاتر جهت اجرای کامل موارد ایمنی نیاز به نصب و اجرای سیستم های اعلام حریق در ساختمان دارند و در صورتی موفق به اخذ پایان کار می شوند که کلیه موارد ایمنی به طور کامل اجرا شود. نصب و اجرای سیستم های اعلام حریق بایستی توسط شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی انجام شود و مجریان نیز می بایست از تجهیزات مورد تایید سازمان آتش نشانی استفاده نمایند. سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی لیستی از تجهیزات و نمایندگی های فعال سیستم های اعلام حریق را تهیه و هر ساله آن را بروزرسانی می کند و در اختیار کاربران عزیز قرار میدهد. شما می توانید جهت مشاهده کامل لیست محصولات اعلام حریق و مورد تایید سازمان به لینک زیر مراجعه نمایید. لازم به ذکر است نام محصولاتی که در این لیست ذکر نشده جزء محصولات مورد تایید سازمان نمی باشد.

لینک فهرست محصولات اعلام حریق مورد تائید سازمان آتش نشانی

سیستم اطفاء حریق مورد تایید آتش نشانی:

تمامی ساختمان های 5 طبقه و بالاتر جهت اجرای کامل موارد ایمنی نیاز به نصب و اجرای سیستم های اطفاء حریق در ساختمان دارند و تا زمانی که موارد ایمنی به طور کامل اجرا نشود موفق به اخذ پایان کار نمی شوند. نصب و اجرای سیستم های اطفاء حریق می بایست توسط شرکت های مورد تایید سازمان آتش نشانی انجام شود، مجریان نیز می بایست از تجهیزات مورد تایید سازمان آتش نشانی استفاده نمایند. سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی لیستی از تجهیزات و نمایندگی های فعال سیستم های اطفاء حریق را تهیه و هر ساله آن را بروزرسانی می کند و در اختیار کاربران عزیز قرار میدهد. شما می توانید جهت مشاهده کامل لیست محصولات اطفا حریق و مورد تایید سازمان به لینک زیر مراجعه نمایید. لازم به ذکر است نام محصولاتی که در این لیست ذکر نشده جزء محصولات مورد تایید سازمان نمی باشد.

لینک فهرست محصولات اطفاء حریق مورد تائید سازمان آتش نشانی

تاسیسات ساختمان:

تأثیرگذارترین عامل در ساختمان سازی تأسیسات می باشد. تاسیسات به دو دسته مکانیکی و الکتریکی تقسیم میشود که هر کدام دارای زیر مجموعه های مخصوص به خود می باشد. با توجه به محدودیت انرژی اگر تاسیسات طبق اصول و استاندارد خود اجرا شود از هدر رفتن انرژی در ساختمان جلوگیری می شود.

سازمان آتش نشانی:

سازمان آتش نشانی، سازمانی که وظیفه مقابله با آتش و برخی از حوادث و سوانح را برعهده دارد.

از جمله وظایف سازمان آتش نشانی:

. مقابله با آتش‌سوزی، حیوانات وحشی و …

۲. نجات افراد محبوس شده در آسانسور، زیر آوار ساختمان و …

۳. …

علاوه بر این موارد، تعیین صلاحیت، ایمنی شرکت‌ها و ساختمان‌ها از جمله وظایف این سازمان می باشد.

 نتیجه گیری

با توجه مطالب فوق و ارزش بالای رعایت ایمنی وجود یک مشاور اتش نشانی با اطلاعات دقیق و آشنا به مقررات بروز ایمنی آتش نشانی، جهت اجرای صحیح سیستم های آتش نشانی و مشاوره آتش نشانی جهت اخذ پایان کار آتش نشانی ساختمان ضروری است. حال شرکت پیشگامان ایمنی مهر پارسیان با سابقه نورانی و داشتن کارشناس و مهندسین باتجربه آماده است به عنوان شرکت مشاور آتش نشانی ارائه مشاوره های تخصصی در این زمینه و با پیگیری های مستمر جهت پیش برد هرچه سریع تر پرونده ها در سازمان آتش نشانی، با کم ترین هزینه و زمان تدابیر لازم را به کارفرما منتقل نماید و موجب آرامش خاطر آنها شود. در نهایت کارفرما با رعایت موارد مشاوره، موفق به اخذ تاییدیه آتش نشانی می شود .

شما میتوانید با ارائه نظرات خود در بخش تماس با ما، ما را در جهت ارتقاء هر چه سریعتر مطالب یاری نمایید، کارشناسان شرکت فنی و مهندسی شرکت کارخانجات تولیدی تارا  همواره آماده پاسخگویی به سوالات شما همراهان عزیز می باشند.